Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Informace IDS JMK

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

1. červenec tohoto roku se zapíše do dějin IDS JMK. Právě včera totiž v Jihomoravském kraji i Brně začala jízdenková revoluce. KORDIS JMK zprovoznil eshop (eshop.idsjmk.cz), který umožňuje nákup měsíčních, čtvrtletních, ročních i turistických jízdenek z pohodlí domova. Jízdenky už nejsou v papírové podobě, jsou přiřazeny k bankovní kartě, kterou se prokážete při kontrole. Pokud nepatříte do vybrané slevové skupiny, nemusíte nikam chodit a nic ověřovat.

Druhou novinkou je to, že ve všech vozidlech Dopravního podniku města Brna už je možné si koupit jízdenku platební kartou. Při cestách po Brně stačí vždy při nástupu přiložit kartu a není třeba se o nic dalšího starat. Cenu vám vypočítá Dopravní zúčtovací centrum KORDIS, které garantuje, že za den cestování ve vozidlech DPMB po zónách 100 + 101 nikdy nezaplatíte více než 90 Kč. Při cestě z Brna do regionu si v každém vozidle ve validátoru můžete koupit bankovní kartou libovolnou jednorázovou jízdenku třeba i na všechny zóny. Stejnou bankovní kartou se prokážete při kontrole ve vlaku i v regionálním autobusu. A to nejzajímavější - z validátorů DPMB po platbě kartou také nedostanete už žádný lístek.

Pokud byste se nových technologií báli, nemusíte. Stávající papírové jízdenky nadále platí a můžete je používat.

Od soboty 4. 7. 2020 už opět bude jezdit víkendová výletní linka TURISTBUS spojující naše vinařské obce s dolnorakouskými. Nejepší je jet z Brna vlakem R13 v 8:36 a přestoupit na linku 555 v Podivíně, navštívíte třeba POYSDORF nebo FALKENSTEIN. Stačí jednodenní jízdenka. Můžete jet i přes Mikulov.

Od soboty 4. 7. 2020 se téměř na měsíc změní jízdní řády vlaků. Proběhne větší letní výluka v Židenicích, některé vlaky budou opět jezdit přes Dolní nádraží. Prosím, seznamte se se změnami. A také se obnoví regionální noční vlaky z Brna!

Z POHODLÍ GAUČE SVÉHO DOMOVA

JÍZDENKU PŘEDPLATNÍ POŘÍDÍTE.

NENÍ TO SLOŽITÉ, ZVLÁDNE TO I DÍTĚ.

JEN SAMÉ VÝHODY A TO DOSLOVA!

 

UŽ ŽÁDNÉ PRŮKAZKY, ČEKÁNÍ NA NÁDRAŽÍ.

JEN KARTA BANKOVNÍ – VŠEM OČI ROZZÁŘÍ.

NETŘEBA PRŮKAZKOVÁ FOTA.

JÍZDENKU ZÍSKÁTE OD ROBOTA!

enlightened Další podrobnější změny najdete v Infomailu, který si můžete přečíst ZDE