Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

PROSINEC 2019

Úvodní stránka > Program kina > Kino Měnín > PROSINEC 2019 >

Staříci

České drama inspirované skutečnými událostmi
Pátek 6. prosince, 20.00. Vstupné 80 Kč. Vhodný od 12 let. 85 minut.
Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín (Ladislav Mrkvička), dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou. ČR/SR 2019. České znění.

Nabarvené ptáče

Film+ koncert - FILMOVÝ KLUB
Sobota 14. prosince, 18.00. Vstupné 80 Kč. Vhodný od 18 let. 169 minut.
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Kvůli své odlišnosti se během putování setkává se strachem, opovržením a krutostí. Jeho snahu o fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom. Boj samého se sebou, boj o svou duši, boj o svoji budoucnost... Drama podle světového bestselleru v režii Václava Marhoula. ČR/SR/Ukrajina 2019. České titulky.

Po skončení filmu (cca v 21.00) koncert – Chris Coleman (USA).

Chris Coleman hraje jazz-folk na akustickou kytaru. Rád si pohrává s různými žánry – swing, bossa nova, reggae – vždy okořeněno americkým folkem. Tentokrát zahraje sólo, ale je také aktivní v kapelách Šarivary a Mosskin. Vstupné dobrovolné.

Lví král

Rodinný dobrodružný příběh - DĚTSKÝ FILM
Pátek 20. prosince, 18.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 118 minut.
Příběh se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik a dramat po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. USA 2019. Český dabing.

PŘIPRAVUJEME:

Lví král / Toy Story 4
14. 12. filmový klub – Nabarvené ptáče

Předprodej vstupenek: www.smsticket.cz

Vstupenky lze zakoupit také na pokladně kina.
Pokladna je otevřena v době promítání vždy hodinu před začátkem.
Rezervace vstupenek na telefonním čísle a e-mailu již není možná.