Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Informace IDS JMK

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

Dnes Vám posíláme informail s jednodenním předstihem a to proto, že už od pátku 1.7.2022 začíná řada změn a výluk. Je potřeba se na ně připravit. A co jsme tedy pro vás do dnešního infomailu připravili?:

Na úvod přínášíme informace o provozu během svátků, opět se zprovozňují některé noční linky (do Znojma a do Vyškova) a mění se organizace spojení z Brna do Sokonic a Újezda u Brna - místo linky 40 pojede z ÚAN Zvonařka linka 74. Linka 48 pak pojede z Komárova také přes ÚAN Zvonařka.

Máme před sebou týden plný svátků a volna, snažili jsme se pro vás sepsat nejdůležitější turistické tipy, které můžete využívat během celých prázdnin.

V Brně stále probíhají ohňostroje Ignis Brunensis - opět přinášíme aktualizované informace, jak se z nich dopravit domů - zejména do Kuřimi a na Tišnovsko. O letních výlukách na vlacích S41, S52 a S91 jsme Vám už psali. Dnes ještě doplňujeme podrobnosti k prázdninovým výlukám ve městě Brně. Pozor, hodně tramvají bude jezdit zcela jinak, než jste byli zvyklí. Změny budou i v brněnské autobusové dopravě. Upozorňujeme i na změny v trase linky 602 přes Holubice a Velešovice. A pozor i v Tišnově, tam se také trochu doprava změní - přes zastávky Tišnov, sídliště Klucanina a Tišnov, Rybníček pojede dočasně pouze linka 311.

A jen drobná informace pro osoby invalidní 3. stupně - od 1. července se změní Tarif IDS JMK tak, abyste i Vy mohli cestovat za poloviční jízdné. Jen je nutné vždy prokázat nárok na slevu. Více informací najdete na našem webu.

Tipy na výlety? Když bude moc horko, vyražte expresní linkou 105 do Pasohlávek ať už k jezeru nebo do Aqualandu Moravia. Jestli jste fanoušci letadel, doporučujeme vyrazit do Břeclavi - kde se na tamním letišti v sobotu a neděli koná letecký den.

A protože příští týden bude skoro jako o Vánocích - všichni budou mít volno, dá si i náš Infomail týden pauzu a do vašich emailů dorazí až za 14 dní.

P R Á Z D N I N Y
 
Vysvědčení jsou rozdaná
poslední školní spoje jely
děti se těšily od rána
naposled zvonky školní zněly.
Měsíce letní čekají
těch snů a tužeb, přání
překrásná místa lákají
na výlet jeďte s námi.
Zelené lesy, voda modrá
před horkem dobře ochrání
busem či vlakem cesta dobrá
krajinou snadné kochání.
A nové krajské autobusy
vás čile k cíli dopraví
klima je silná, vyzkoušet se musí
nemějte z horka obavy.
Za hranicemi nás láká Láva
Skalica, Holíč, Drosendorf
Retz nebo Falkenstein, v dáli i Myjava
Turistbus sveze nás na Poysdorf.
I v našem kraji krásné jsou cíle
řada z nich ukrytá místními znalci
prázdniny uběhnou, vyražte čile
nespěte doma na kavalci!

enlightened Další podrobnější informace najdete v Infomailu, který si můžete přečíst ZDE

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.