Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Tříkrálová sbírka

Stejně jako každý rok se i letos připravuje Oblastní charita Rajhrad na tradiční Tříkrálovou sbírku, která bude letos probíhat v termínu od 1. 1. do 16. 1. 2022.

„Zásadní informací je, že i v situaci, která pro nikoho z nás není jednoduchá, se Tříkrálová sbírka 2022 bude konat. Prozatím se snažíme soustředit pozornost na to, aby mohla sbírka proběhnout tradičním způsobem, byť za doporučených bezpečnostních opatření. Bereme však v potaz i variantu on-line podoby, vzhledem k prozatímnímu vývoji situace ohledně nemoci covid-19 v Česku,“ říká PR pracovnice Oblastní charity Rajhrad, Jana Janoutová. „Koordinátorka sbírky, Mária Durkáčová, má již k dispozici letáky a materiály, které budeme rozdávat našim koordinátorům v daných obcích.

Chtěla bych jménem Oblastní charity Rajhrad veřejnost poprosit o podporu, která je pro nás zvláště v této době tolik důležitá. I díky Vám můžeme dál pomáhat potřebným, a naplňovat tak charitní poslání.

Výtěžek z chystané koledy plánujeme využít například na rekonstrukci oddělení A v lůžkovém hospici, financování dešťové kanalizace, pořízení nových zvonků k postelím pacientů, financování nového zadního vchodu s dálkovým ovládáním nebo financování nového výtahu u zadního vchodu Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa.

V tuto chvíli můžeme naše podporovatele odkázat na webové stránky www.rajhrad.charita.cz, kde najdou aktuální informace ohledně konečné podoby sbírky a možnostech poskytnutí finančního daru,“ dodává Jana Janoutová.

“Zasláním finanční částky na účet či prostřednictvím QR kódu nás můžete podpořit již nyní. Děkujeme!”

 

smiley ZDE si můžete prohlédnout 55 snímků z posledního tříkrálového koledování v naší obci a poslechnout krátké videonahrávky šikovných žatčanských koledníků:

smiley Koledování první skupinky koledníků na Návsi:

smiley Koledování druhé skupinky koledníků (Kuba, Adam, Bořek a vedoucí skupinky Vojta) na Třebomyslické ulici:

smiley Koledování třetí skupinky koledníků (Kuba, Ondra, Vojta a vedoucí skupinky Mirek) na Zahradech:

smiley Koledování čtvrté skupinky koledníků v Koutě:

smileyKoledování páté skupinky koledníků (Štěpánka, Markétka, Amálka a vedoucí skupinky Anežka) na Kouskách:

wink Koledování šesté skupinky koledníků (Verunka, Kačenka a Janinka) na Nivách:

wink Koledování sedmé skupinky koledníků (Zuzanka, Tonička a Míša) na Nesvačilské ulici:

wink Koledování osmé skupinky koledníků (Kája, Míša a Míša) na Návsi: