Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Vyšetření na protilátky IgG Covid-19 v Telnici

Ve spolupráci s brněnskou klinickou laboratoří společnosti MEDILA spol. s r.o. připravuje obec Telnice v úterý 23. listopadu 2021 od 14:30 do 16:00 hodin ve sportovní hale v Telnici dobrovolné vyšetření občanů na stav protilátek IgG COVID-19 pro 180 zájemců z Telnice a nejbližšího okolí. Toto vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami. Pokud máte zájem zjistit vlastní hodnotu protilátek ve svém těle, neváhejte využít této jedinečné možnosti a na telefonu Obecního úřadu Telnice (tel. č. 544 224 410) si do čtvrtka 18. listopadu 2021 (Po, St, Čt 8:00 - 18:00 hod.) rezervujte konkrétní čas pro odběr žilní krve. Speciální cena tohoto vyšetření činí 400 korun/osobu. Výsledky vyšetření vám budou důvěrně sděleny během následujících dní.

Detekce umožňuje nepřímý průkaz infekce Covid-19. Jejich hladina protilátek a dynamika je výrazně ovlivněna vztahem mezi patogenem a hostitelem a v současné době je znalost těchto parametrů podložena malým počtem studií. K vzestupu hladin protilátek nad detekční mez dochází obvykle do 2. týdne po nástupu klinických příznaků (10 – 18 dní).

- Pacienti, kteří byli pozitivně testovaní na přítomnost viru SARS-Cov-2 a prodělali onemocnění Covid-19 budou mít pravděpodobně v séru přítomny IgG protilátky.
- U osob s mírným nebo asymptomatickým průběhem onemocnění Covid-19 je nutné počítat s pozdějším nástupem pozitivity tvorby protilátek eventuálně se selháním testu (negativní hodnoty protilátek).
- Hladina protilátek třídy IgG po očkování je o 1 až dva řády vyšší oproti hladině získané proděláním nemoci.
- Pokles hladiny protilátek v čase je zcela individuální.