Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Informace IDS JMK

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!

Máme tu podzimní prázdniny a změnu času. Ve středu a v pátek se v Brně pojede podle prázdninových jízdních řádů, u regionálních autobusů nepojedou jen některé vyznačené spoje. Ve čtvrtek 28. 10. jsou uzavřena nákupní centra a provoz bude podle víkendových jízdních řádů. Podrobnosti v příloze. V noci se soboty na neděli se hodiny posunou o hodinu dozadu. Vyspíme se tedy o hodinu déle. V Brně na hlavním nádraží pokračuje velká výluka dvou tramvajových kolejí.

Dobrou zprávou je, že prakticky žádná další větší výluka se nepřipravuje a podzimní prázdniny tak prožijeme skoro beze změn. Těch pár drobných změn najdete v příloze.

A kam vyrazit o dlouhém víkendu? Navrhujeme tři místa:

1) V Bílovicích nad Svitavou právě dnes v 16 hodin otevře obec novou rozhlednu U Lidušky. Vyrostla na kopci, kam vede cesta přes myslivnu lišky Bystroušky, jezírko a Liduščin památník. Obec na výstavbě železné konstrukce pracovala od letošního jara. Rozhledna je pojmenovaná podle malého děvčátka, jež před sto lety nalezli odložené a promrzlé v bílovickém lese. Dojemný příběh dal vzniknout tradici Těsnohlídkova stromu v Brně, sbírkám peněz pro potřebné a nyní také i rozhledny.

2) Tento víkend je poslední, kdy jsou v plném provozu jeskyně v Moravském krasu a kdy ještě jezdí večerní odjezd linky 226 od Skalního mlýna a dá se tak udělat klidný celodenní výlet ze Sloupu přes Macochu a Punkevní jeskyně, včetně prohlídek.

3) O víkendu bude také letos naposledny možnost navštívit arboretum v Křtinách a při té příležitosti tam plánují na pátek 29. 10. výlov místního rybníka.

V NEDĚLI BUDÍK O HODINU ZPĚT 
A ZIMU TO HNED PROBUDÍ
PŘÍZEMNÍ MRAZÍKY ZNIČÍ KAŽDÝ KVĚT
LEDOVÝ VÍTR OPŘE SE DO HRUDÍ.

 

DO ŠKOLY, DO PRÁCE, CESTA TROCHU KLOUŽE
NÁMRAZA ČLOVĚKA ŠKRABAT OKNA NUTÍ
AUTA SE ŠTOSUJÍ, POPOJÍŽDÍ DLOUZE
NA  DOPRAVU VEŘEJNOU VŠAK JE SPOLEHNUTÍ. 
{VĚTŠINOU}

Víte, že základní roční jízdenka stojí stejně jako přibližně 9 měsíčních jízdenek? A víte, že s držitelem základní roční  jízdenky může v nepracovní dny cestovat další osoba starší 15 let a k tomu 3 děti do 15 let? Vyplatí se ji koupit!

enlightened Další podrobnější informace najdete v Infomailu, který si můžete přečíst ZDE

Budeme rádi, když odebírání Infomailu IDS JMK poradíte svým známým, příbuzným a sousedům. Stačí se přihlásit k odběru na našem webu www.idsjmk.cz vpravo nahoře.