Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

JARNÍ PŘEDPLATNÉ do divadla Boleradice

Kulturní výbor ZO Žatčany oznamuje, že se občané mohou přihlašovat k jarnímu divadelnímu abonomá 2023 v Boleradicích. Dopravu hradí obec, cena vstupenky je 160,- Kč, celková cena za pět představení je 800,- Kč. Zájemci o vstupenky se mohou přihlásit u p. Vladimíry Sedláčkové do konce měsíce října 2022 na telefonním čísle 602 678 388. 

J A R N Í    A B O N O M Á    2 0 2 3

DIVADELNÍ SPOLEK BRATŘÍ MRŠTÍKŮ BOLERADICE

21. 1. 2023 19,30 hod. – Divadlo Stodola

James Goldman –  Lev v zimě

Historický příběh nehynoucí lásky i nekonečných intrik, zrady a závisti i přátelství a křehké náklonnosti. Příběh, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá.

18. 2. 2023 19,30 – DS J. K. Tyl Brodek u Přerova

Kazimír Lupinec – Upokojenkyně

Černá senior komedie plná důvtipu a nadsázky. V domově důchodců žijí Anna a Marie, dvě seniorky obývající společný pokoj. Vytržením ze světa televizních seriálů, křížovek a pravidelných dávek léků jsou pro ně třicetiminutové návštěvy nejbližších.

25.3. 2023 19,30 hod. – DS Na štaci Němčice nad Hanou

Ladislav Vrchovský na motivy Eda Walliamse - Loupež v Toweru

Loupež v Toweru je rodinná komedie. Tématem hry je vztah mezi generacemi a vztah rodičů k dětem. Stranou nezůstává ani vztah k jiným kulturám. Hlavními postavami hry jsou dospívající chlapec Ben a jeho babička. Ben odmítá pravidelně navštěvovat babičku vždy v pátek večer, kdy jeho rodiče chodí tancovat. Když se babička dozví, jak to Bena u ní nebaví, vymyslí plán, kterým by vnuka více připoutala k sobě a učinila jeho návštěvy u ní pro něho zábavnější. Její plán se ale nakonec poněkud zvrtne ….

15. 4. 2023 19,30 hod. – DS Vojan Libice nad Cidlinou

Bengt Ahlfors - Popel a pálenka

Mezi hlavními hrdiny komedie vypukne boj o rodinné dědictví. Jejich představy, jak s ním naložit, se různí. Jinak se na to dívá svérázná vdova plná života, jinak to vidí mnohokrát rozvedená dcera, nezaměstnaný syn či jeho bývalá manželka. Přestože jde o příběh plný černého humoru, nechybí v něm životní optimismus a láska, která kvete v každém věku.

20. 5. 2023 19,30 hod. – Divadelní studio „V“ Brno

August Strindberg – Slečna Julie

Hra byla napsána v roce 1888 a hned po uvedení byla prohlášena za skandální a byla zakázaná. Vztah mezi šlechtičnou a majordomem však dodnes provokuje, a i dnes má co říct. I přes počáteční zákaz si hra vždy našla své publikum a patří k autorovým nejhranějším kusům.