Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

2018 Svatomartinská beseda u cimbálu

Na internetových stránkách si můžete prohlédnout několik snímků a videonahrávek ze Svatomartinské besedy u cimbálu, která se konala v neděli odpoledne 11. listopadu 2018 v žatčanské orlovně. 

I letos mezi hosty nechyběli krojovaní stárci a stárky od těch nejmenších až po ty dříve narozené. Všechny přítomné hosty jistě potěšilo pěkné vystoupení krojovaných žatčanských starších dětí s tanečním hodovým pásmem a tradičně zdařilé vystoupení Začanských mužáků. Během odpoledne PhDr. Věra Kovářů předala žatčanské chase ocenění "Laureát MFF" za vyjímečnou prezentaci lidového oděvu a tanečního materiálu z Brněnska v pořadu "Ta brněnská mája tenká" na letošním 73. Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici. 

Na Svatomartinské besedě u cimbálu byla také letos připravena ochutnávka mladého Svatomartinského vína z Vinařství Pavel Husák z Nesvačilky a z Vinařství Jan Plaček z Moravských Bránic, k poslechu, zpěvu i tanci výborně zahrála cimbálová muzika Donava za podpory místních muzikantů a tak snad všichni hosté, domácí i přespolní, příjemně strávili sváteční nedělní podvečer.

enlightenedSnímky ze Svatomartinské besedy u cimbálu si můžete prohlédnout ZDE

enlightenedVideo č. 1 - vystoupení starších chlapců a děvčat s tanečním hodovým pásmem:

enlightenedVideo č. 2 - PhDr. Věra Kovářů předává žatčanské chase ocenění Laureát MFF:

enlightenedVideo č. 3 - když děvčata tančí:

Foto&video: RaHe