Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Nabídka Svatomartinských vín 2019

Nabídka Svatomartinských vín 2019 a prodloužená otevírací doba na RTIC 

Neváhejte a využijte nabídky, kterou jsme pro vás připravili v radniční vinotéce informačního centra Židlochovic. Již tento pátek 8. listopadu 2019 budou v prodeji Svatomartinská vína vinařství Jan Plaček, a to odrůdy Muller Thurgau, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe rosé a Svatovavřinecké. Cena 100,-Kč/láhev. V rámci mimořádné otevírací doby v RTIC - otevřeno v PÁ 9:00 - 17:00 a v SO 9:00 - 12:00 hod. můžete zakoupit Svatomartinské i o víkendu a připravit se tak na svátek v předstihu, protože „Svatomartinská vína jsou vždy první vína ročníku, která se dle tradice poprvé otevírají na sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin“ .

Jedná se o vína lehká, svěží a ovocitá. Aby  mohla být označena značkou Svatomartinské, musí projít kontrolou odborné komise a být vyrobena z vybraných odrůd.  Tato vína se doporučují vypít do Velikonoc. Ale ta kvalitní si svoje vlastnosti uchovávají i více než rok od lahvování.

Pokud chcete ochutnat mladá vína místních vinařů, přijďte v pondělí 11. 11. 2019 do židlochovického kostela. Zde budou vysvěcena a poté nabízena ve stánku před kostelem. Akci pořádá ZO ČZS Židlochovice od 16:00 hodin.