Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

Pozvánka do Divadla Boleradice

Vážení a milí přátelé a příznivci divadla v Boleradicích,
nejkrásnější jarní měsíce, duben a květen, budou v našem divadle patřit především domácímu souboru, který v nich uvede několikrát (5., 7., 14., 26.dubna a 3. a 11. května) svoji novou inscenaci - historickou komedii Počestné paní aneb Mistr ostrého meče, ale také se rozloučí s černou komedii Jezinky a bezinky. Derniéra je naplánována na neděli 28. dubna.
V prvním případě jde o hru českých autorů Karla Krpaty a Karla Steklého v režii Ivy Kahounové; ve druhém případě je autorem americký dramatik Joseph Kesselring a hru režíroval Jiří Brabec.

Dne 13. dubna 2019 v rámci Jarního předplatného uvedeme hru Františka Zborníka nazvanou Legenda o lesích a lidech. Je to sága z norských hor začátku 19. století na motivy románu Trygve Gulbranssena Věčně zpívají lesy. 

Hitem květnového programu se jistě stane představení Divadelního spolku Krakonoš z Vysokého nad Jizerou.18. května uvede na našem jevišti dvakrát komický muzikál pro činoherce autorské čtveřice Janků, Svojtka, Hlas, Janouch s názvem Bedřich Smetana: The greatest hits. Zábavná podívaná s  živou kapelou a písničkami vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a  poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci z vysockého souboru jsou skvěle hudebně  vybaveni.

Poslední představení této divadelní sezóny bude patřit dětem. V rámci předplatného Rodiče s dětmi do divadla uvede v neděli 26. května Divadlo Koráb pohádkový příběh Sindibádova dobrodružství napsaný podle pohádek Tisíce a jedné noci.

Divadelní spolek bratří Mrštíků
Boleradice 113
691 12 Boleradice
Mob.: +420 724 986 370
Email: info@boleradice-divadlo.cz
www.boleradice-divadlo.cz