Nabídka:


MAPA OBCE ŽATČANY

Rozpočet obce

FIRMY V NAŠÍ OBCI
 

Počasí Brno - Slunečno.cz

Farnost Žatčany

Mateřské centrum Budulínek

Cena a kvalita vody

STATISTIKA:

TOPlist  

PROSINEC 2018

Úvodní stránka > Program kina > Kino Měnín > PROSINEC 2018 >

Bratři Lumièrové / Galimatyáš / Šarivary

Speciální FILMOVÝ KLUB k výročí 70 let od první projekce Kina Měnín 
Sobota 8. prosince od 17.30 hodin
Bratři Lumièrové – 17.30. Dokument. Délka 87 minut. Vstupné 70 Kč.
Výjimečný dokumentární snímek Bratři Lumièrové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované pro digitální projekci a nabízejí mimořádně hodnotné svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století. Francouzské znění s českými titulky. Francie 2017.
Galimatyáš – 19.00. K. Délka 100 minut. Vstupné 70 Kč.
Kriminální a nezvykle akční komedie režiséra Jean-Pierre Jeuneta ve stylu jeho nejslavnějšího filmu Amélie z Montmartru nás zavede mezi obchodníky se zbraněmi. Těm se na ruce podívá se svérázným humorem, francouzským šarmem a svým typickým vizuálním ztvárněním. – Nejprve vybuchla mina v marocké poušti. Pak ho po letech trefila do hlavy zbloudilá střela… Optimistický snílek Bazil se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. Francie 2009. Francouzské znění s titulky.
Šarivary – 21.00. Koncert. Vstupné dobrovolné.
Mezinárodní šansonové trio, jemně protkávané jazzem i world music. Aude Martin – zpěv; příčná flétna; Chris Coleman – kytara, zpěv, Tomáš Ulahel – baskytara.

Mamma Mia! Here we go again

Největší letní filmová pohoda s hity skupiny Abba se vrací        
Pátek 14. prosince, 20.00. Vstupné 70 Kč. Mládeži přístupný. 114 minut.
V pokračování veleúspěšného muzikálu uvidíme dva příběhy v jednom. V prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky, jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků...

Úžasňákovi 2

Oblíbená rodina superhrdinů opět na scéně - DĚTSKÝ FILM                                                                                      
Pátek 21. prosince, 18.00. Vstupné 60 Kč. Mládeži přístupný. 118 minut.
Tentokrát je hlavní hvězdou rodiny Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne, ale těžko udělá. I když jsou všichni doslova úžasní... Animovaný dobrodružný film. České znění. USA 2018.

V LEDNU UVEDEME:

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě – nová show v premiéře, vstupenky na www.smsticket.cz

Mimi & Líza: Tajemství vánočního světla – filmový klub junior


O pravidelné zasílání programu kina si můžete napsat na e-mail kino.menin@centrum.cz

Rezervace vstupenek: 724 910 784 nebo info@kinomenin.cz